środa, 24 sierpnia 2022

Koniec tajemnic. Efekt Ericka. K.N.Haner - recenzja


Koniec tajemnic. Efekt Ericka. K.N.Haner - recenzja

"Koniec tajemnic" to dziewiąty tom Efektu Ericka K.N.Haner. Meg zdążyła wkurzyć już połowę ludzkości, zrazić do siebie wielu ludzi i skomplikować życie zarówno sobie, jak i zakochanym w niej facetom. A jest ich teraz aż czterech. Do tego Megan jest w ciąży i dalej nie wie, kto jest ojcem jej dziecka. Skomplikowane? Mało powiedziane!


Koniec tajemnic. Efekt Ericka. K.N.Haner - recenzja

Meg robi wszystko, co w jej mocy, żeby jej związek z Brayanem rozwijał się harmonijnie, i na początku się jej to udaje. Wiją sobie gniazdko i spokojnie czekająna przyjście na świat dziecka. Jednak ich spokój nie trwa długo, bo nieoczekiwanie w drzwiach ich domu pojawia się Philip i wszystko zaczyna się sypać niczym domino puszczone w ruch.
Czy ujawnienie najskrytszych tajemnic złamie Meg? Czy dziewczyna przetrwa kolejny horror? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Erick? Czy Meg znajdzie w sobie siłę na kolejną walkę?

Koniec tajemnic. Efekt Ericka. K.N.Haner - recenzja

Nieudany Sylwester w Dubaju i dziwne zachowanie Brayana to pryszcz w porównaniu z tym, co zdarzyło się w tej części. Na jaw wychodzi długo ukrywany przez Megan sekret. Zarówno Filip jak i Erick dowiadują się, że dziewczyna jest w ciąży. Emocje sięgają w pewnym momencie zenitu, a bezsilność dziewczyny była tak namacalna, że aż mi się zrobiło jej żal. Dodatkowo okazuje się, że zarówno Filip jak i Tom nie przestali kochać Megan. O ile Tom prawie się z tym pogodził, to Filip z bezsilności urządza scenę w domu Mega, co doprowadza do tego, że dziewczyna ląduje w szpitalu.

Koniec tajemnic. Efekt Ericka. K.N.Haner - recenzja

Sama sobie tego piwa nawarzyła, ale i tak mi jej szkoda. Nie wiem jak ja bym się zachowała w tej sytuacji. Możliwie, że również bym kłamać dla dobra sprawy. Tym bardziej, że Filip jest agresywny, arogancki i zaczyna grozić dziewczynie. Czy ktoś taki zasługuje na miano ojca? Zasługiwanie to jedna kwestia, a biologiczne ojcostwo to druga. Co Megan zrobi, gdy się okaże, że to Filip jest ojcem? Wiedziałam od dawna jak to się skończy, ale podejrzewam, że nowe czytelniczki Efektu Ericka obgryzały z przejęcia paznokcie, gdy czytały ten tom. Wcale się im nie dziwię, ponieważ ta część jest naprawdę emocjonująca i chwyta za serce oraz wyzwala w człowieku złe instynkty. Też miałam ochotę udusić Filipa, a jej nalać oleju do głowy. Nie chcę Wam zdradzać szczegółów, ponieważ ta część bardzo zasługuje na to, by przeczytać ją bez spoilerów. Ale musicie wiedzieć, że jest to najbardziej emocjonująca i porywająca część ze wszystkich. I od niej bardzo dużo się zmienia w życiu naszych bohaterów.

Koniec tajemnic. Efekt Ericka. K.N.Haner - recenzja

Pozostaje tylko jedno pytanie - czy Megan zmądrzeje? Tego dowiemy się już z następnego tomu Efektu Ericka, na który niestety trzeba jeszcze chwilę zaczekać.


Ciekawa jestem czy lubicie takie tasiemce? Czy sięgacie po polskie harlequinny i macie je w swojej biblioteczce?


Będę Was na bieżąco informować co słychać u naszych bohaterów.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję autorce oraz wydawnictwu Purple Book.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak powinna wyglądać ochrona przeciwpożarowa twojego budynku? A może jesteś na etapie planowania budowy i chcesz zasięgnąć porady specjalistów, ponieważ nie wiesz na co się zdecydować? Musisz wiedzieć, że zabezpieczenia przeciwpożarowe, doświetlenia budynków, systemy oddymiania czy wentylacji, odprowadzania ciepła lub zabezpieczenia ogniochronne, to nie przelewki i jeśli planuje się poważne inwestycje budowlane, to te kwestie należy dopiąć na ostatni guzik. Firma Gulajski działa już na rynku od 20 lat, a jej wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytanie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo , a na nim nie można oszczędzać. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)