niedziela, 18 września 2022

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

"-To niebezpieczne pragnąć kogoś tak bardzo. Ty próbujesz go ratować, a on ma nadzieję, że ci się uda. To katastrofa. (...)

-Nie ma znaczenia co i dlaczego. Kiedy jest dobrze...jest pięknie."


Czy wiecie, że książka "Piękna katastrofa" przyczyniła się do powstania gatunku powieści New Adult? Jamie McGuire może być z siebie dumna. Zresztą nie tylko z tego. Jej sposób pisania i opowiadania o braciach Maddox przysporzył jej tysiące fanów na całym świecie. O jednym z braci już Wam opowiadałam, teraz przyszedł czas na kolejnego. Jak było? Świetnie, ale czy to kogoś dziwi?

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Niebezpiecznie jest pragnąć kogoś aż tak bardzo mocno. Ty próbujesz go uratować, a on ma nadzieję, że ci się uda. To musi się skończyć katastrofą!

Najgorętsza miłość rodzi się zawsze na przekór zdrowemu rozsądkowi.

Bestseller „New York Timesa“ i „USA Today“.

Pełna namiętności i pasji opowieść o bardzo grzecznej dziewczynce i bardzo niegrzecznym chłopcu, który niebezpiecznie ją pociąga.

Dziewiętnastoletnia Abby Abernathy wybiera uniwersytet jak najdalej od domu rodzinnego, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki alkoholiczki i ojca hazardzisty oraz o własnej głęboko skrywanej tajemnicy. Marzy o ustabilizowanej przyszłości.

Travis Maddox uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec: brutalną siłę, fantazję i niefrasobliwość w związkach z dziewczynami, które, o dziwo, nie mają mu za złe, że zalicza jedną po drugiej. Tylko Abby – choć czuje, że jakaś zupełnie dla niej niezrozumiała siła przyciąga ją do tego chłopaka – nie chce mu ulec. A jednak godzi się na proponowany przez niego zakład: jeśli wygra ona, Travis zostawi ją w spokoju; w razie jego wygranej – Abby zamieszka z nim na miesiąc.

Czego Abby boi się bardziej? Wygranej czy przegranej?

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Choć młodzieńcze lata mam już za sobą, to dalej z przyjemnością sięgam po książki o młodych dorosłych, bo tak właśnie tłumaczy się New Adult. Jamie McGuire jest świetnym przykładem autorki, która umie w brawurowy sposób pisać o zawirowaniach miłosnych swoich młodych bohaterów bohaterów. Ona wręcz specjalizuje się w uprzykrzaniu im życia. Tak było i tym razem. Abby i Travis pasują do siebie jak pięść do oka, ale czytając o ich burzliwej relacji, wiedziałam, że tych dwoje koniecznie musi być razem. To była prawdziwa miłość, choć droga do szczęścia tych dwoje była wyboista. Czy się im udało?

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

On - bardzo niegrzeczny chłopak. Wytatuowany, porywczy, nie stroni od kobiet, alkoholu i nielegalnych walk, z których zyski zapewniają mu dostatnie życie. Kobiety traktuje jak jednonocne przygody i nie bawi się w związki. 

Ona - zostawiła za sobą bolesną przeszłość i pragnie odciąć się od niebezpieczeństwa, jakim było jej poprzednie życie. Pragnie w spokoju skończyć szkołę, umawiać się z chłopakami, być normalną nastolatką. Ale pech chciał, że wpada w oko jednemu z braci Maddox. A im się nie odmawia.

Tych dwoje to dwa różne światy, ale mimo tego sporo ich łączy. Świata poza sobą nie widzą. I choć schodzą się i rozstają przez prawie całą książkę, to widać, że nie mogą bez siebie żyć. Jedno i drugie jest uparte. Działają na siebie destrukcyjnie, ale nie mogą się rozstać. U to w tej historii jest najbardziej pociągające. Bowiem nigdy nie wie się, co przyniesie kolejny rozdział. A uprzedzam Was, że nawet minuty nie będziecie się nudzić i przede wszystkim nie będziecie w stanie odłożyć tej książki.

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Bracia Maddox nie są normalni, nie są grzeczni, nie idą na ustępstwa, lubią komplikować sobie życie. Są cholernie przystojni i pociągający. Kobiety ustawiają się do nich w długich kolejkach i każda liczy na to, że uda im się zawrócić w głowie swojemu wybrankowi. Ale pech chciał, że bracia Maddox się nie zakochują. Czy aby na pewno? Travis jest doskonałym przykładem tego, że jeśli Maddox się zakocha, to będzie to miłość aż po grób.

W książce "Piekna katastrofa" Jamie McGuire podobało mi się dosłownie wszystko. Tajemnicza przyszłość Abby, która się po nią upomina, najlepsza przyjaciółka Abby, która jest przykładem przyjaciółki idealnej. Bad boy, który dla miłości zrobi wszystko. I przede wszystkim prawdziwa miłość, choć młodzieńcza to widać, że prawdziwa. Uwielbiam takie książki i z przyjemnością przeczytam kolejny tom czyli "Chodzącą katastrofę". Tym razem zapoznam się z historią naszych bohaterów opowiedzianą przez Travisa. 

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Jeśli lubicie podobne książki, to koniecznie zajrzyjcie do nowości wydawniczych księgarni Tania Książka. Czeka tam na Was moc książkowych propozycji, nie tylko w wydaniu New Adult. 


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję księgarni Tania Książka.  

2 komentarze:

  1. Zainteresowałaś mnie tą książką ;)

    https://xgabisxworlds.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajnie opisałaś tą książkę, aż chce się po nią sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)