czwartek, 20 kwietnia 2023

"Black Restless soul" Zuzanna Kulik - recenzja

"Black Restless soul" Zuzanna Kulik - recenzja

Jeśli szukacie idealnej książki do przeczytania w jeden wieczór, to "Black Restless soul" będzie odpowiednia. W tej książce szaleństwo goni szaleństwo, a miłość bohaterów jest tak namacalna, że wystarczy wyciągnąć rękę, by poczuć ją na własnej skórze. Zuzanna Kulik i jej miłosny rollercoaster w wersji romansu new adult - nie możecie tego przegapić. Oczywiście, o ile lubicie takie książki.


"Black Restless soul" Zuzanna Kulik - recenzja

Jeśli miałabym porównać "Black Restless soul" do książek, z którymi mi się ta historia kojarzy, to myślę, że mogę położyć ją na jednej szali z serią After czy polską serią Hell. To ten sam gatunek literacki i choć książki różnią się od siebie fabułą, to jeśli Anna Tood i P.S. Herytiera skradły Wasze serca, śmiało możecie sięgać po najnowszą książkę Zuzanny Kulik.

Czego możecie się spodziewać po tej propozycji? Otóż mamy w niej do czynienia z braćmi Salvatore, którzy trzęsą całym Portland. Nikt tak naprawdę nie wie czym się zajmują, ale z racji tego, że ich ojciec jej politykiem i to wpływowym, to zadzieranie z tą rodzinką zdecydowanie jest niebezpieczne.

Po kilkunastu latach rozłąki z dziadkami do Portland wraca Chloe Millers. Dziewczyna ma dość wielkiego miasta i tego, czego wymagają od niej rodzice. Postanawia wrócić do dziadków i opiekować się nimi a przy okazji zacząć studia na tutejszej uczelni. Jest tylko jedna rzecz, której nie przemyślała. To spotkanie z przyjaciółmi z piaskownicy. Bracia Salvatore kiedyś byli jej bardzo bliscy. Szczególnie Simon. Stara miłość nie rdzewieje, nawet jeśli narodziła się między babkami z piasku. Simon czekał kilkanaście lat na powrót dziewczyny, która skradła jego serce. Teraz nie zamierza się ograniczać i chce nadrobić stracony czas. Jest tylko jeden problem - ani on ani Chloe nie są już tymi samymi ludźmi, co kilkanaście lat temu.

"Black Restless soul" Zuzanna Kulik - recenzja

Pewna ogromnych emocji i dram, książka Zuzanny Kulik od razu przypadła mi do gustu i gdy zaczęłam ją czytać, to miałam problem z oderwaniem się od lektury. Mimo tego, że już jestem za stara na książki z gatunku new adult, ponieważ problemy bohaterów od dawna są mi obce, to jak wpadłam w wir tej historii, nie mogłam jej odłożyć, póki nie skończyłam.

Jest to jedna z tych książek, w których od początku wiemy, że bohaterowie są sobie przeznaczeni i prędzej piekło zamarznie niż coś zdoła ich rozłączyć. Ale nie oznacza to, że nie ma między nimi dram, kłótni i chwilowych rozstań oraz bardzo namiętnych powrotów. Typowy rollercoaster emocji i zdarzeń, skok na bungee czy skok ze spadochronem w jednym. Bohaterowie dostarczyli mi mocnych wrażeń, ale muszę przyznać, że od czasu do czasu lubię przeczytać książki napisane w tym typie. Myślę, że gdybym robiła to codziennie, to bardzo szybko znienawidziłabym tego rodzaju historie, ale są momenty, gdy z przyjemnością po nie sięgam i zawsze jestem zadowolona.

"Black Restless soul" Zuzanna Kulik - recenzja

Tak było i tym razem. Choć nie znałam wcześniej autorki i nigdy o niej nie słyszałam, że nie mogę się już doczekać kolejnej książki o braciach Salvatore. Myślę, że taka będzie, ponieważ autorka zostawiła w tej książce jeden nierozwiązany wątek, więc musi go koniecznie rozwiązać i zakończyć. Mam nadzieję, że to zrobi. Będę wypatrywać informacji w social mediach i jak tylko książka się ukaże, to będę chciała ją przeczytać.


Za możliwość zrecenzowania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Lipstick Books. 

5 komentarzy:

 1. Myślę, że jest to jedna z tych książek, które mogą zainteresować moją siostrę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam, że to świetna pisarka, która tworzy naprawdę wciągające historie. Na pewno prędzej czy później przeczytam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam bracia Salvatore i od razu przed oczami mam Pamiętniki Wampirów 😊 Co do książki to propozycja idealna dla mnie, totalnie moje klimaty, więc muszę ją zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze skojarzenie Pamiętniki Wampirów, a potem czytając dalej coraz bardziej się nakręciłam. Już wiem że ta książka jest dla mnie stworzona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się okładka tej książki, kusi już na starcie. Ostatnio czytam o wiele mniej, ale chętnie skuszę się na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)