piątek, 19 maja 2023

Probiotyk - dlaczego należy stosować go prz antybiotykoterapii?

Wpis reklamowy / sponsorowany / reklama 


Nie znam osoby, która nigdy nie brała antybiotyku. A Wy znacie? Jeśli tak, to proszę przekażcie jej, że ma ogromne szczęście. W mojej rodzinie przynajmniej raz w roku chorujemy i taki lek jest nam potrzebny. A dodatkowo jest nam potrzebny probiotyk - w końcu to zrozumiałe, prawda? Wiadomo, że jeśli przyjmujemy antybiotyk, to należy również zaopatrzyć się w probiotyk, ale wiecie czemu tak jest?A
ntybiotyk ma za zadanie wyleczyć nas z ciężkiej infekcji, z którą inne leki nie dają sobie rady. Jeśli już nie ma innej możliwości, to do leczenia włączane są antybiotyki, ale nie są one obojętne dla naszego zdrowia. Krótko mówiąc, antybiotyk nie działa intuicyjnie i nie niszczy tylko "złych bakterii" ale również i te dobre dla naszego organizmu. Takie "dobre bakterie" czyli żywe kultury bakterii oraz drożdży zawierają właśnie probiotyki lub synbiotyki. Ich zadaniem jest odbudowa flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, która może zostać uszkodzona przez przyjmowanie antybiotyku.

Jednym z synbiotyków dostępnych w Polsce, który można stosować przy antybiotykoterapii jest Compliflora Family Multicaps.

Compliflora Family Multicaps to kapsułki, które zawierają synbiotyk czyli probiotyk oraz pożywkę potrzebną do jego wzrostu (w tym przypadku jest to oligofruktoza). Stosuje się je u niemowląt, małych dzieci oraz dorosłych. Ale są to również kapsułki o przedłużonym działaniu i to odróżnia je od zwykłych kapsułek, saszetek czy kropelek Compliflora. Nie pozostawiają posmaku w ustach i są obojętne dla przewodu pokarmowego. Mogą być stosowane przez wegan i wegetarian.

Skład: Saccharomyces boulardii, substancja wypełniająca – hydroksy-propylometyloceluloza, fruktooligosacharydy (oligofruktoza), substancja wypełniająca - celuloza, Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, Bifidobacterium lactis BS01, stabilizator – guma gellan, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik - dwutlenek tytanu.

1 kapsułka zawiera: drożdże Saccharomyces boulardii – 2mld. CFU,
szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus GG – 2mld. CFU; Bifidobacterium lactis – 2mld. CFU,
oligofruktoza – 80mg*CFU - (colony forming unit) - jednostka tworząca kolonię
* brak referencyjnej wartości spożywczej

Masa netto: 20 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

Compliflorę Family Multicaps u mnie w domu stosuje się przy antybiotykoterapii, bólach brzucha i biegunce. W przypadku tego ostatniego nie jest to typowy lek na biegunkę ale nasza lekarz rodzinna zaleca, by w przypadku delikatnej biegunki nie stosować od razu leków hamujących a pozwolić organizmowi się oczyścić. Oczywiście jeśli nie koliduje to z naszymi zobowiązaniami. Ale staram się trzymać tej reguły u siebie i dziecka i najpierw w takich sytuacjach stawiamy na probiotyki.


Znacie produkty Compliflora?

Zdjęcia są ze strony:
https://www.istockphoto.com/pl/ 

1 komentarz:

  1. Wiele ludzi o tym zapomina. Ja sama kiedyś nie brałam probiotyków

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)