poniedziałek, 3 lipca 2023

"Łowca. Krzyk rozdartej duszy" Paulina Zalecka - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Nowy tydzień, nowe wyzwania, książki do przeczytania i do polecenia. A od piątku 👙😎⛵⛱️☀️. Oby tylko była pogoda...
Jedną z książek wartą Waszej uwagi powinna być propozycja od Pauliny Zaleckiej. "Łowca" to kontynuacja książki "Kanibal", choć obie opowiadają o innych bohaterach. Jednak zanim sięgnięcie po tę pierwszą, to koniecznie musicie przeczytać "Kanibala", ponieważ losy wszystkich bohaterów są ze sobą ściśle powiązana.


"Łowca. Krzyk rozdartej duszy" Paulina Zalecka - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Podobno miłość dodaje sił. Ich miłość sprawiła, że spalali się na swoich oczach.

Hunter poprzysiągł sobie, że zrobi wszystko, aby nigdy więcej nie być ofiarą. Porzucony przez matkę, w wieku jedenastu lat trafił do domu dziecka. Przywykł do tego, że może liczyć tylko na siebie, a świat nie ma litości dla bezbronnych osób. Kiedy jako szesnastolatek zyskał szansę na odmianę losu, wykorzystał ją więc, nie zważając na cenę.

Sekta, do której został zrekrutowany Hunter, wymagała od niego bezwarunkowego posłuszeństwa, zadawania innym bólu i odbierania życia. Zapewniła jednak mężczyźnie wsparcie i możliwość stania się panem własnego losu. Aby wypełniać swoją rolę, wyzbył się wszelkich słabości – prócz jednej…

Victoria, którą Hunter poznał, w domu dziecka, przez lata stała się jego obsesją. Już od dzieciństwa obserwował ją z oddali, jednak pewnej nocy pokusa stała się nie do odparcia. Kiedy Hunter przekroczył okno sypialni Victorii, nie było już odwrotu – zarówno on, jak i ona poczuli bowiem, że do siebie przynależą.

Mężczyzna taki jak Hunter może jednak sprowadzić na ukochaną tylko zagrożenie i ból. Kiedy struktura sekty zostaje rozbita, a Łowca – zmuszony do ucieczki, on i Victoria będą musieli zawalczyć o swoje życie z ludźmi, którzy nie znają litości…


"Łowca. Krzyk rozdartej duszy" Pauliny Zaleckiej to brutalna książka, pełna bólu i cierpienia ale i miłości, która narodziła się zupełnie przypadkiem. Wszyscy bohaterowie mają pokiereszowane serca. W ich życiu wydarzyło się wiele złego, ale są dla siebie prawdziwym wybawieniem, choć ta miłość oznacza tylko niebezpieczeństwo i kłopoty.

"Powstali z popiołów" to cykl romansów ale w trochę innej odsłonie. Tajemniczej, mrocznej, przyprawiającej gęsią skórkę na całym ciele. Ale są to również książki o nadziei. Choć bohaterowie nie raz zostali jej pozbawieni, to mimo tego idą na przód i walczą. Walczą o wolność, niezależność, miłość i szczęście swoich bliskich.

"Łowca. Krzyk rozdartej duszy" Paulina Zalecka - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Musicie wiedzieć, że w tej książce są brutalne sceny i nie jest to słodki i niewinny romans. Autorka zafundowała swoim bohaterom prawdziwą szkołę przetrwania i choć w większości wychodzili z tego obronną ręką, to są takie sceny, które przerażają i niestety nie kończą się dobrze. Są tu również sceny przemocy i opis gwałtu, więc jeśli nie lubi się takich książek, lub zdecydowanie sięga po lżejsze klimaty, to autorka również takie ma w swoim portfolio.

Fabuła książki jest ciekawa, a autorka umiejętnie dawkuje nam emocje przez całość tekstu. Choć dla niektórych to może być zbyt mocna literatura, to sceny zawarte w książce nie zrobiły na mnie mocnego wrażenia. Za to niewątpliwie Paulina przeczołgała swoich bohaterów, fundując im prawdziwy obóz przetrwania. Podoba mi się to, że obie książki są ze sobą mocno powiązane. Niby każda z nich opowiada o losach innych bohaterów ale finalnie jest to jedna całość. Jestem ciekawa czy autorka w zanadrzu jeszcze jedną część cyklu. Będę musiała poszperać w poszukiwaniu informacji na ten temat.


A tym czasem biorę się za książkę o wampirach też od wydawnictwa Niegrzeczne Książki

"Łowca. Krzyk rozdartej duszy" Paulina Zalecka - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Jeśli jesteście fanami książek i lubicie je kupować w dobrych cenach i chcecie wiedzieć wszystko o zbliżających się premierach, to koniecznie zajrzyjcie na stronę księgarni TaniaKsiazka.pl. Czekają tam na Was idealne propozycje książek na wakacje. 
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl.
3 komentarze:

 1. Bardzo brakuje mi czasu na czytanie książek, jak się uda znaleźć go trochę wolnego od razu sięgam po książki. Teraz wybieram tylko takie, które mają w sobie to "coś"

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń
 2. gdzie wybierasz się na urlop? ja jeszcze w tym roku nie mam nawet daty zaplanowanej :D :D a ksiązka wpadła w mój gust, będe mieć na oku !
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra czytała kilka książek tej autorki. Będę chciała więc wspomnieć jej o najnowszym wydaniu pisarki.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)