wtorek, 21 listopada 2023

"Sposób na Szefa" Katarzyna Mak

"Sposób na Szefa" Katarzyna Mak

Moja ulubiona książka Katarzyny Mak? Zdecydowanie "Sposób na Szefa". Nie sądziłam, że to będzie aż taka emocjonująca petarda! Nawet kilka łez popłynęło, a to miał być zwykły romans... Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Editio Red.


"Sposób na Szefa" Katarzyna Mak

Książki Katarzyny Mak czytam nie od dziś i choć z jej debiutem miałam kłopot, to niektóre późniejsze publikacje skradły moje serce. Nawet jeden tytuł wzięłam pod patronackie skrzydła. Nie mogłam zatem przejść obojętnie obok "Sposobu na Szefa". Piękna kolorowa okładka, która obiecuje środek wypełniony dobrą zabawą. Relacje Szef - pracownica nigdy nie są proste. A dodatkowo komplikuje je uczucie i romans. I niby można przypuszczać, że relacja Maksa i Mai, to książka jakich wiele na polskim rynku, to muszę Was zaskoczyć. Żadna inna podobna książka nie wywołała we mnie tyłu emocji i nie doprowadziła mnie do płaczu, co ta propozycja. Ale wszystko od początku...

"Sposób na Szefa" Katarzyna Mak

Jest to książka opowiadająca o trudnej relacji Szefa i nie do końca jego podwładnej. Owszem Maja starała się o pracę w firmie Maxa, ale nie o taką pracę jej chodziło. Jednak los bywa okrutny i Maja przez przypadek niszczy bardzo drogi garnitur swojego przyszłego Szefa, za który ten rząda zapłaty. Ale nie takiej jak myślicie. Maja ma udawać jego dziewczynę, a później narzeczoną, tak by mężczyzna mógł zdobyć kontrakt, na krótkim mu bardzo zależy. I niby przez jakiś czas wszystko idzie sprawnie, do momentu, kiedy na horyzoncie pojawiają się uczucia, które skutecznie psują dobrze wypracowany układ.

"Sposób na Szefa" Katarzyna Mak

Książka jest świetnie napisana, a cała historia w mistrzowski sposób skonstruowana. Maja niby jest miłą dziewczyną z sąsiedztwa, ale umie przywołać do porządku trochę zadufanego w sobie Maksa. A ten uparcie twierdzi, że nigdy się nie zakocha, bo miłość niszczy wszystko. Do momentu poznania Mai, Max spotykał się z kobietami z reguły tylko na sex. Teraz z jedną zamieszkał, bo wszystko musi wyglądać bardzo realnie. To, że Max i Maja bardzo długo będą oszukiwać samych siebie, wcale nie znaczy, że inne osoby dały się nabrać. A to nie wszystko, czego będziecie świadkami w tej zawiłej historii. 

Porywajaca, wciągająca, momentami wkurzająca ale i bardzo gorąca książka o tym, że miłość potrafi pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. I mamy wtedy dwa wyjścia: przyjąć ją z otwartymi rękami lub dalej się oszukiwać, że nas to nie dotyczy. Niestety drugie rozwiązania zazwyczaj kończy się źle zarówno dla jednej jak i drugiej strony.

Jak sprawa zakończyła się w tym przypadku? Koniecznie musicie przeczytać książkę, by się tego dowiedzieć.

"Sposób na Szefa" Katarzyna Mak

Wpis powstał w ramach współpracy z wydawnictwem Editio Red, któremu bardzo dziękuję za egzemplarz książki.
1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)