wtorek, 18 sierpnia 2020

"Take" Ella Frank - recenzja


"Take" Ella Frank

Miłość nie wybiera. Nie ważne jakiej jesteś płci, ważne jakim jesteś człowiekiem i co możesz ofiarować drugiej osobie. Kocha się bowiem nie za coś, a mimo czegoś. Miłości nie należy się bać. Trzeba tylko otworzyć na nią serce i pozwolić się kochać. A wówczas życie może w końcu nabrać kolorów...

Logan i Tate są w związku, jednak wolą unikać tego określenia. Życie w lekkim niedopowiedzeniu wydaje się dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Kiedy Diana, była Tate’a, wraz z jego siostrą odkrywają ich relację, nadchodzi czas, by zmierzyć się z nieuniknionym.

Rodzina Tate’a nie przyjmuje do wiadomości tego, że jest on w związku z mężczyzną. Zupełnie inaczej reagują bliscy Logana – doceniają to, że wreszcie trafił na osobę, z którą jest szczęśliwy. Nie może jednak czuć się w pełni spełniony, widząc niepewność partnera związaną z brakiem akceptacji.

Jeśli ich relacja ma przetrwać, muszą stanąć twarzą w twarz z przeciwnościami. Tylko czy każdemu z nich zależy na tym tak samo?

"Take" Ella Frank

Pierwsza część serii Temptation czyli Pokusa zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Nie było łatwo przeczytać tę książkę, bowiem Ella Frank słynie z odważnych scen seksu, a tu takich nie brakuje. Jednak jest to seks w wykonaniu dwóch mężczyzn. Absolutnie mi to nie przeszkadza, inaczej nie zaczynałabym czytać tej serii, ale autorka w pewnych sprawach jest bardzo drobiazgowa i szczegółowa. Inaczej jest wiedzieć jak to wygląda, a inaczej za sprawą opisów i swojej wyobraźni to zobaczyć. 

"Take" Ella Frank

Uczucie między Tate'm a Loganem rozkwita. Mężczyźni coraz bardziej się do siebie zbliżają, a słowo "kocham" już prawie wisi w powietrzu. Jednak ludzie nie są tolerancyjni. O ile rodzina Logana jest jak najbardziej na tak, to u Tate'a wygląda to inaczej. Za sprawą siostry mężczyzny i jego byłej żony, w rodzinie barmana wybucha piekło. Jego rodzice są bardzo tradycyjni i wierzący, a syn gej jest ujmą na ich honorze i rysą na szkle, której nie da się usunąć ani naprawić. Co z tego, że kochają syna, ale nie mogą mu wybaczyć, że spotyka się z mężczyzną. Tate bardzo przeżywa rozłam rodziny i prosi Logana o przerwę. Czy mężczyźni wrócą do siebie? A może brak akceptacji rodziny Tate'a jest powodem do tego, by zrezygnować z miłości i zakończyć ten związek ?

"Take" Ella Frank

Niezwykle emocjonująco napisana książka, pełna miłości i namiętności. Mimo tego, że w książce zastosowany jest narrator trzecioosobowy, a w książkach tego typu wolę zdecydowanie jak o swoich emocjach opowiadają sami bohaterowie, to tu nie mam się do czego przyczepić. Chociaż nie, jest jedna rzecz... za szybko skończyłam czytać, a trzeciej części nie ma nawet jeszcze w zapowiedziach. Jak żyć się pytam? 

W ten książce wszystko bez wyjątku mi się podoba. Sposób pisania i opowiadania autorki jest świetny, a emocje w książce tak namacalne, że nie raz nie dwa aż dreszcze przechodziły mi po plecach. Jest jedna rzecz tak naprawdę, której bardzo się obawiałam, a są to sceny erotyczne. Choć autorka uwielbia szczegóły, to absolutnie nie byłam zgorszona igraszkami chłopaków, a wręcz przeciwnie, chemia między nimi była tak namacalna, że nigdy w życiu nie sądziłam, że takie sceny mogą mi się spodobać. Nie czytałam innych książek autorki, ale jestem ciekawa jak poradziła sobie przy opisach miłości heteroseksualnej.

"Take" Ella Frank


"Take" Ella Frank

Logan i Tate to faceci, których nie można nie lubić. Jestem zakochana w tej dwójce i już nie mogę doczekać się trzeciej części. Mam nadzieję, że Wydawnictwo Kobiece będzie zadowolone z wyników sprzedaży i doczekam się wydania całej serii, a jest to aż 6 książek. Jestem dobrej myśli i trzymam za to kciuki. A tym czasem polecam Wam serdecznie zarówno pierwszą jak i drugą część.
Lubicie książki z wątkiem homoseksualnym? 


7 komentarzy:

 1. Takich książek z wątkiem homoseksualnym jest chyba niewiele, albo po prostu nie zwracam na nie uwagi. Ta mnie zaciekawiła i pewnie kiedyś po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się namówiona i z pewnością sięgnę po tę książkę za jakiś czas. Nie czytałam jeszcze nic z wątkiem homoseksualizmu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio bardzo lubię czytać tego typu książki. Myślę że bardzo by mi się ona spodobała i pochłonęła by mnie na maksa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki nie są w moim guscie. Jakoś nie mogłabym przeczytać takiej książka. Nie moja bajka

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać 1 tomu, ale myśle, że sięgnę w najbliższym czasie, ponieważ lubię tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To książka zdecydowanie nie dla mnie. Wolę czytać powieści o nastolatkach z wątkiem fantastycznym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię książki w których dużo się dzieje i dotykają kontrowersji, jaką ostatnio jest i homoseksualizm. Niestety jeszcze nie poznałam twórczości tej autorki muszę to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)