poniedziałek, 26 października 2020

"Księżniczka i Książę" Anna Maria Pomianowska - zapowiedź PATRONAT MEDIALNY


Patronat Medialny, to jedno największych wyróżnień dla blogerów książkowych. Kiedyś nie do pomyślenia było, by na okładce książki znalazło się logo bloga o innej tematyce, niż typowo książkowa. Czasy się zmieniły, blogi są różne i teraz każdy ma możliwość znaleźć się na książkowej okładce. Ale czy każdy się do tego nadaje? Z tym pytanie Was pozostawiam. Dodam tylko na końcu, że teraz wcale nie trzeba mieć bloga, by zostać Patronem Medialnym. Można mieć ciekawe konto na Instagramie, czego przykładem jest jedna z Patronek, tej książki. Natomiast jedno jest pewne - trzeba włożyć ogrom pracy, w to by się wyróżnić. Nic za darmo. 


Tak jak obiecałam, na blogu pojawił się nowy cykl wpisów. Tym razem nie recenzje, a zapowiedzi Patronatów. W listopadzie, a dokładnie 24 listopada, premierę będzie miała książka Anny Marii Pomianowskiej Księżniczka i Książę. Niech Was tytuł nie zwiedzie, to nie jest bajka na dobranoc. To historia o życiu, które nie zawsze jest piękne i kolorowe. Poniżej przedstawiam Wam kilka ważnych informacji dotyczących książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa WasPos


Opis z okładki:

Misza, jako jedynaczka, od zawsze była zapewniana o swojej wyjątkowości. Nawet imię, chociaż męskie, zostało jej nadane po to, by wyróżniała się z tłumu. Niecierpliwie czeka więc na świetlaną przyszłość, której wizję roztaczają przed nią jej bliscy. Gorzkie rozczarowanie przychodzi w momencie jej przeobrażania się z dziewczynki w kobietę – świat otaczający nastoletnią Miszę i ludzie go zamieszkujący nie wydają się podzielać zachwytu, do jakiego była przyzwyczajona. Wkrótce jedynym jej oparciem staje się wymyślona przez nią męska postać, którą nazywa Księciem. To on pomaga jej przetrwać najtrudniejsze chwile, towarzysząc jej w bolesnym zderzeniu jej wyobrażeń z rzeczywistością. W pewnym momencie Książę wymyka się jednak spod kontroli swojej stwórczyni…

Księżniczka i Książę to z jednej strony pełna groteski i czarnego humoru opowieść o dojrzewaniu młodej dziewczyny, z drugiej, momentami okrutna, mroczna baśń. Autorka przedstawia nam lekko przerysowany obraz dorastania wrażliwej marzycielki w realiach XXI wieku, opowiadając o kształtowaniu się jej tożsamości, rozpaczliwej potrzebie akceptacji i zmaganiach ze swoją seksualnością. To także refleksja nad istotą kobiecości i społeczeństwem, które odbija się w oczach człowieka wchodzącego w dorosłość wbrew swojej woli. *


Anna Maria Pomianowska

Urodzona w 1996 r. w Warszawie. Swoje pierwsze kroki w pisaniu stawiała już we wczesnym dzieciństwie. Zadebiutowała jako 16-latka dwoma opowiadaniami w literacko-artystycznym magazynie internetowym Szuflada.Net. Wówczas miała już ukończoną swoją pierwszą powieść, która ukazała się cztery lata później, pod tytułem "Lacrima". Wraz z opowiadaniem Ciemność, wzięła udział w literackim projekcie Korabkowe opowieści, organizowanym przez Fundację „Viva!”, mającym na celu wsparcie podopiecznych schroniska w Korabiewicach. Na co dzień poświęca się swojej drugiej pasji, czyli aktorstwu, pisze pracę magisterską w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i rozpieszcza swoje trzy, już i tak rozpuszczone, koty.*


Autorka miała to szczęście, że znalazła bardzo dobre Patronki. Są wśród nich moje koleżanki, z którym mocno się wspieramy i jestem szczęśliwa, że mogłam się znaleźć z nimi na jednej okładce. Zuzia, Daria i Kasia cieszę się, że jesteście tu razem ze mną! Podobno w internecie nie można znaleźć bratniej duszy. Można i te dziewczyny są tego żywym przykładem. 

Chciałabym podziękować również Tobie Aniu za zaufanie i możliwość pomocy w promocji książki. Już nie mogę doczekać się wersji papierowej i tego, gdy wezmę ją do ręki. 


* Opisy, grafiki i zdjęcia są własnością autorki i uzyskałam zgodę na ich publikację.


Macie w planach Księżniczkę i Księcia?12 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu! Myślę, że sięgnę po tę książkę. Opis z okładki zachęca do przeczytana, więc czekam na premierę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana! Ja również bardzo się cieszę, że w końcu nasze loga spotkały się na jednej okładce i nie mogę doczekać się, aż będę miała książkę w swoich rękach. Dziękuję też Ani za to wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znam tej autorki, ale widzę, że jest co nadrabiać :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również cieszę się ogromnie, że mogę Patronować Książce KSIĘŻNICZKA I KSIĄŻĘ Gratulacje dla Wszystkich Dziewczyn. W Kobietach siła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że będą to moje plany na najbliższy czas. Mam tylko nadzieję że znajdę na to książkę trochu czasu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję patronatu! Fantastyczne wyróżnienie dla każdego blogera..A co do samej książki..chyba poczekam na pierwsze recenzje i wtedy zdecyduję czy brać się za jej czytanie czy nie..

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluje patronatu. Faktycznie bardzo fajne grono patronatów, zm mam te blogi i chętnie czytam. Co do samej książki to chętnie ja przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. To niesamowite doświadczenie i świetna przygoda być razem w teamie :) ❤️

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję Ci patronatu, widać że to ciekawe książki - i na dodatek miło się patrzy na logo kilku koleżanek. Patronat to potężne wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaciekawiłaś mnie w sumie bardziej autorką, ale to dobrze, bo mam ochotę czytać chyba każdą jej książkę. Gratuluję też patronatu, bo widzę, że to kolejne świetne polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratulacje patronatu. Książka jak czytam jest warta siebie, z chcecią sprawdzę jakie na mnie wywrze wrażenie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)