poniedziałek, 10 stycznia 2022

"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka


"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

Dobry thriller ma to do siebie, że musi mnie zaciekawić od pierwszej strony. W przypadku książki Kathryn Croft "Nie ten mąż" tak się właśnie stało. Pewnie zauważyliście, że często sięgam po podobne thrillery. Tematyka małżeństwa, zdrady, waśni rodzinnych, to coś co mnie bardzo interesuje i zazwyczaj takie książki mi się podobają.


"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

Monotonia, rutyna i problemy dnia codziennego skutecznie potrafią zepsuć atmosferę w związku. Istnieje wiele sposobów na to, żeby z tym walczyć. Sięgnij po książkę "Nie ten mąż", którą napisała Kathryn Croft, i przekonaj się, jakie konsekwencje może mieć chęć dodania do swojego życia odrobiny pikanterii i ryzyka!

Gdy Rob otrzymał awans, jego żona Abby zgodziła się na przeprowadzkę do Londynu, choć zdecydowanie nie było to jej marzeniem. Nowa rzeczywistość jest dla niej nieco przytłaczająca. Kobieta szuka pracy i próbuje odnaleźć się w nieznanym otoczeniu. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Siennę oraz jej męża Grega. Cała czwórka szybko się zaprzyjaźnia i cieszy wzajemnym towarzystwem, oddając się długim rozmowom i beztroskiej zabawie. Pewnego dnia Sienna nieoczekiwanie wychodzi z kontrowersyjną propozycją zamiany mężów i spotyka się z aprobatą. Jedna noc, która miała być wyjątkowa, zamienia się w koszmar. Greg znika, a podejrzenia rosną. Co stało się z mężczyzną?

"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

Głównymi bohaterami książki Kathryn Croft " Nie ten mąż" są dwa małżeństwa: Abby i Rob, Sienna i Greg. Kobiety poznają się przypadkiem na zajęciach w klubie fitness i przypadają sobie do gustu. Któregoś dnia, a dokładnie podczas towarzyskiego spotkania Sienna proponuje, by dla zabawy zamieniły się z Abby mężami. Ma to polegać na tym, że mężczyźni zamienią się rolami i domami. Niby nic takiego, ponieważ nie ma tu mowy, o czynnościach seksualnych między nimi. Ma to być tylko i wyłącznie zamiana. Zabawa, urozmaicenie ich życia, może trochę wzbudzenie zazdrości w partnerach. Ale nic poza tym. Niestety zwykła zamiana okazuje się problematyczna w skutkach. Nikt nie przypuszczał, że  spowoduje lawinę kłamstw, niedopowiedzeń, a w końcu doprowadzi do tragedii. Gdy jeden z uczestników zamiany wychodzi z domu i ślad po nim ginie, pozostali zaczynają się obwiniać, oskarżać i podejrzewać dosłownie o wszystko. Czas leci, Grega dalej nie ma. Ale na jaw wychodzą przerażające fakty z życia tej czwórki. Kto jest winien? Co takiego się stało?

"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

Pomysłowość autorki nie zna granic. Gdy już byłam pewna tego, kto jest winny, ona sprowadzała mnie na ziemię i udowadniała, że nie wiem nic. I tak naprawdę do samego końca żyłam w niewiedzy. Książka jest świetna, choć zastanawiam się, jakby to było zastąpić obecnego narratora pierwszoosobowym. Ten w trzeciej osobie trochę mi tu przeszkadzał. Ale pomijając go, to książkę bardzo polecam.

Mnogość wątków, co chwilę pojawiający się nowi bohaterowie, nowe fakty, tym charakteryzuje się opowieść Kathryn Croft. Dodatkowo podczas lektury towarzyszyło mi nieprzemijające uczucie, że coś przegapiłam w tej historii. Nie umiem nawet zliczyć ile razy wydawało mi się, że jestem bliska prawdy. Ale autorka co i raz udowadniała mi, że jednak jestem daleko od jej poznania. A rozwikłanie zagadki było dla mnie zaskakujące. Nie spodziewałam się tego i jestem bardzo z zakończenia zadowolona.

Choć ten narrator trzecioosobowy mi przeszkadzał i myślę, że w pierwszej osobie byłby lepszy, to książkę oceniam wysoko. Podobno nie jest to najlepszy thriller autorki i inne są o wiele ciekawsze, jestem zadowolona.

Na pewno sięgnę po inne książki autorki.

"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

"Nie ten mąż" Kathryn Croft - recenzja - Księgarnia Tania Książka

Jeśli lubicie thrillery to zerknijcie do nowości księgarni Tania Książka. Ten rok będzie obfitował w ciekawe książki i już pierwsze premiery stycznia zaczęły się tam pojawiać.


Udanej lektury Wam życzę!Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję księgarni Tania Książka.
 

11 komentarzy:

 1. Jak na razie znam tylko jedną książkę autorki Nie ufaj nikomu. Po tą pozycję też chętnie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję zapoznać się z tą powieścią, podobał mi się pomysł na fabułę, ale wykonanie średnio.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam, że ta książka jest warta uwagi i mam w planie ją zamówić jak nadrobię swój stos wstydu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już kilka recenzji tej książki i z tego, co widzę zdania na jej temat są bardzo podzielone. Mimo, że rzadko sięgam po thrillery, to z takim wydaniem jeszcze się nie spotkałam i chętnie poznam tę historię osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako thriller to ciekawa książka i warto przeczytać. Narracja trzecioosobowa mi zupełnie nie przeszkadzała. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie klimaty, kiedy od pierwszej strony coś szarpnie moją wyobraźnią, a później umiejętnie ją podsyca. :) Tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Thrillery lubię, ale rzadko je czytam ponieważ częściej sięgam po romanse. Ta książka ma w sobie coś co sprawia, że chcę się ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie propozycja dla mnie. Będę szukac tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Twoja recenzja jest bardzo zachęcająca. Ja lubię publikacje o takiej tematyce - nie czytuję typowych romansów, wolę coś ze zbrodnią w tle :) Chociaż muszę się zgodzić, że te książki z narracją pierwszoosobową są lepsze. Czasami trudno jest mi się przestawić, szczególnie gdy "przeskakuję" z tytułu na tytuł. Muszę się przyznać, że nigdy nie czytałam nic od Croft, a słyszałam wiele dobrego na temat tej autorki. Ostatnio jestem zmuszona oszczędzać, więc częściej bywam w bibliotece, a tam mam ograniczony wybór.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czasem za późno poznaje się drugiego człowieka.. Ja chętnie przeczytam tą ksiażkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie książka dla mnie

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)