poniedziałek, 16 maja 2022

"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka

"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka


Meghan March jest jedną z moich ulubionych zagranicznych autorek, której książki w Polsce ukazują się nakładem wydawnictwa Editio Red. U Meghan zawsze jest gorąco i emocjonująco. I tym razem również mnie pod tym względem nie zawiodła. Przed Wami pierwszy tom nowej serii Sekrety i namiętności o intrygującym tytule "Ukryta pod maską".


"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka

Simon Duchesne, były pilot myśliwców, syn kongresmena z ambicjami politycznymi, a dodatkowo bogaty przystojniak o orzechowych oczach, mógłby mieć każdą kobietę. Rodzice od dłuższego czasu zresztą podsuwali mu śliczne laleczki, które powinny idealnie do niego pasować. Żadna z nich jednak nie przykuła uwagi Simona na dłużej. Bardzo się więc zdziwił, gdy poczuł ucisk w żołądku na widok twardej, mocno wytatuowanej dziewczyny z kolorowymi włosami, którą spotkał w salonie tatuażu Voodoo Ink.

Charlie miała kremową cerę i niebieskie oczy, tajemnicze jak ocean. Nie chciała kłamać na temat swojej przeszłości, dlatego nikomu o niej nie mówiła. Wszak nie zasługiwała nawet na to, by samej sobie współczuć. Wielu ludzi odarto z marzeń, by ona mogła żyć jak księżniczka. Zakłamana księżniczka. Charlie zrozumiała to dopiero wtedy, gdy została zmuszona do ucieczki, porzucenia dotychczasowego życia i rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Nowy Orlean dał jej szansę. Praca, alkohol, tatuaże, seks i przygarnięty pies stały się drogą do zbudowania siebie na nowo.

Simon wpadł jej w oko, ale nie dała tego po sobie poznać. Kiedy jednak przyszedł do Voodoo Ink po raz kolejny, nie była w stanie zaprzeczyć swoim uczuciom. Powinna była trzymać się od niego z daleka. Bo przecież za nic nie mogła odkryć przed nikim swojej przeszłości, a jako kobieta przyszłego kongresmena nie miała pewności, że jej tajemnice pozostaną bezpieczne. Poza tym nie była odpowiednią kandydatką dla aspirującego polityka. Jej życie zaczęło się mocno komplikować...Jakie tajemnice ukrywasz, ukochana?

"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka

Ci z Was, który znają i lubią twórczość Meghan March, pewnie przyzwyczajeni są do tego, że jej książki ukazują się trylogiami. Niedawno się to zmieniło i w swojej kolekcji mam dylogię. Ale ta seria jest zupełnie inna, ponieważ na chwilę obecną w Polsce planowane są wydania czterech tomy "Sekretów i namiętności", a każda książka opowiada historię innego bohatera. Szczerze mówiąc cieszę się, że autorka zmieniła przyzwyczajenia i odeszła od trylogii. Teraz książki może są grubsze, ale podoba mi się to, że w każdej poznam losy innych bohaterów.

"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka

W "Ukrytej pod maską" Meghan March poznałam Charlie, która ucieka przed bolesną przeszłością i ukrywa przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Jedyną osobą, która wie kim jest Lee, to Harriet, u której dziewczyna wynajmuje mieszkanie. A przynajmniej Charlie się wydaje, że jest jedyną osobą, która zna jej sekret. Dziewczyna przeszła ogromną przemianę. Z damy stała się zadziorną, wytatuowaną kobietą o kolorowych włosach, która chce żyć w spokoju i nigdy nie wracać do tego, co było. Ale niestety przeszłość lubi upominać się o swoje.

Simon jest byłym pilotem myśliwca, który jeszcze nie wie, czego chce od życia. Któregoś dnia z kolegą odwiedza salon tatuażu, w którym pracuje Charlie. Nie zostają obsłużeni, ponieważ są pijani. Ale Simon nie może zapomnieć niebieskich oczu i kolorowych włosów recepcjonistki. To nie jest typ dziewczyny, która umawia się z chłopcami z dobrych domów. Ale mężczyzny to nie zraża i postanawia poznać bliżej tajemniczą recepcjonistkę Nie wie jeszcze, że tajemnica, którą ona skrywa, bardzo mu się nie spodoba.

"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka

Było tak jak powinno być czyli prawie 290 stron wypełnionych namiętnością i akcją po brzegi. Teraz modne jest robienie serii, w której każdy tom, to historia innego bohatera i u Meghan również się to sprawdza. Oczywiście serię należy czytać od tomu pierwszego, ponieważ jest to ciąg dalszy jednej historii, tylko pierwsze skrzypce grają inne osoby. Aby zrozumieć całość, należy czytać książki w kolejności. Zresztą zawsze byłam za tym, by nie zaczynać czytać serii w środku.

Co znajdziecie w książce?


Oczywiście będą sekrety i to one są głównym wątkiem tej historii i wokół nich wszystko się kręci. Znajdziecie tu również uczucie, które kiełkuje powoli i nabiera co prawda realnych kształtów, ale ciągle jest przez coś blokowane. Oboje chcą ale ona boi się ujawnienia prawdy i zaufania Simonowi, ponieważ wie, że jej sekret może zniszczyć wszystko, co wokół siebie zbudowała, ale także i namieszać w życiu innych osób. Simon nie jest mężczyzną, któremu się odmawia i robi wszystko, by zdobyć serce Charlie. Pokazuje jej wielokrotnie, że można mu zaufać i chce dla niej wszystkiego, co najlepsze. I gdy prawda wychodzi na jaw, faktycznie jest zdruzgotany, ale nawet przez chwilę nie zamierza przestać walczyć o miłość. W tym momencie Charlie bardzo go potrzebuje, ponieważ jej świat po raz kolejny się wali...

Wyciągnęłam się w tą historię od pierwszej strony i jestem bardzo zadowolona z tego co przeczytałam. Nawet przez chwilę się nie nudziłam i już wiem, że kolejny tom będzie jeszcze lepszy od pierwszego. Zaczęłam czytać już kawałek i musicie wiedzieć, że tam to dopiero jest intryga. Jestem podekscytowana i gorąco Wam polecam nową serię autorstwa Meghan March.

"Ukryta pod maską" Meghan March - recenzja - Tania Książka

Jeśli lubicie książki autorki, to koniecznie śledzicie nowości w księgarni Tania Książka. Edioti Red idzie jak burza i w zapowiedziach są kolejne dwa tomy, a wiem, że to nie wszystko, co zaplanowała dla nas Meghan March.


Lubicie książki autorki?


Za możliwość przeczytania przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka.
 

1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)