środa, 29 czerwca 2022

"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka

"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka

To było genialne!!! Nie potrzeba żadnego wstępu i zapowiedzi, ponieważ Donato Carrisi sam się broni, a w książce "Jestem otchłanią" przeszedł samego siebie. Wiedziałam, że to będzie dobry thriller, ale nie sądziłam, że aż tak dobry. Koniecznie musicie książkę przeczytać. Jestem przekonana, że autor Was nie zawiedzie.


"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka

Znajdź w sobie odwagę, aby spojrzeć na mrok czający się w każdym człowieku. Sięgnij po bestsellerowy thriller "Jestem otchłanią" i zanurz się w brutalnej historii niepozornego mężczyzny.

Ludzie każdego dnia wyrzucają śmieci i nie zastanawiają się nad tym. To jest ogromny błąd, a sprzątający mężczyzna potrafi go wykorzystać. Puste butelki, podarte dokumenty czy resztki jedzenia potrafią opowiedzieć dokładną historię każdego domownika. To pozwala na poznanie ich rutyny i zwyczajów, co z kolei ułatwia odnajdywanie właściwych ofiar.

Ważne jest, aby nie rzucać się w oczy i stwarzać pozory nieistotnego elementu środowiska. Mężczyzna wytrwale trzyma się tej zasady. Jedynie w niektóre wyjątkowe wieczory pozwala sobie na odrobinę szaleństwa. Do tej pory wszystko układało się zgodnie z planem.

Teraz nadszedł czas zmian. Dlaczego postanowił uratować tonącą dziewczynę? To był impuls, który wystawił go na widok publiczny. Został zauważony. Nie tylko przez osoby, które były mu wdzięczne za heroiczną postawę. Wzbudził gniew człowieka kryjącego się za zielonymi drzwiami, a także ściągnął na siebie uwagę tajemniczej kobiety. Czy zdoła powrócić do swojej nienagannej rutyny i ponownie skryć się w cieniach?

"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka


Pierwszą książką autora, jaką przeczytałam był "Dom głosów", który urzekł mnie w każdym calu. Gdy wydawnictwo Albatros poinformowało czytelników, że na rynku pojawi się kolejna książka autora, od razu wiedziałam, że będzie moja. Nie żałuję ani minuty, ani nawet sekundy z lektury. Takie książki mogłabym czytać codziennie i marzy mi się, by wszystkie moje kolejne przeczytane lektury miały taki poziom, jaki reprezentuje Donato Carrisi.


W cieniu każdego szaleńca zawsze stoi ktoś, kto go stworzył. I ten ktoś zawsze zasługuje na potępienie.

Ta historia ma wiele wątków i przewija się w niej sporo postaci. Jest mężczyzna, który sprząta, kobieta, która pomaga maltretowanym kobietom, karabinierka, smutna dziewczynka, która próbowała popełnić samobójstwo. Wszystkie te osoby coś łączy. Jak nie teraźniejszość, to bolesna przeszłość. Ale jest wśród nich osoba, w której umyśle, ktoś zasiał zło. W umyśle, w którym powinno być człowieczeństwo jest otchłań. Brudna, głęboka, przerażająca i pochłaniająca. Ale pewnego dnia przez czeluść tej otchłani zaczynają przebijać promienie światła. I zły człowiek robi dobry uczynek. Czy jest to krok do stania się lepszym? A może chwilowy kaprys złego człowieka?

"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka

Przerażająca i wciągająca niczym otchłań najnowsza książka Donato Carrisi to majstersztyk wśród thrillerów obrazujących ciemne zakamarki spaczonego ludzkiego umysłu. Dla takich książek się żyje i takie książki czyta się z ogromną przyjemnością. Wcale się nie dziwię, że dzieła autora są filmowane i zarówno w wersjach książkowych jak i filmowych odnoszą sukcesy. Nie jestem przekonana czy chciałabym obejrzeć film na podstawie tej książki, ponieważ bym się bała. Za dużo jest w niej drastycznych szczegółów. Już na etapie czytania moja wyobraźnia zaczęła działać na najwyższych obrotach i do tej pory nie mogę się otrząsnąć. To było mocne. Ale nieprzerysowane choć brutalne i szokujące.

Nie chcę Wam zdradzać fabuły i szczegółów, ponieważ "Jestem otchłanią" Donato Carrisi zasługuje na to, by się nią delektować od pierwszej do ostatniej strony z zakończeniem włącznie. A to również jest niezłe.

"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka

"Jestem otchłanią" Donato Carrisi - recenzja - Tania Książka

Jeśli lubicie dobre thrillery, to koniecznie sprawdźcie nowości w księgarni Tania Książka. Już zacieram rączki i robię kolejne zamówienie, bo widziałam kilka nowych książek, które wpadły mi w oko.

Lubicie thrillery tego autora?
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję księgarni Tania Książka.


1 komentarz:

  1. Już mam ją na oku i po Twojej ocenie jestem jeszcze bardziej ciekawa. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)