niedziela, 14 sierpnia 2022

"Szept lasu" Marlena Joanna Sychowska - recenzja - Book Tour

"Szept lasu" Marlena Joanna Sychowska - Book Tour

Za górami, za lasami, i wcale nie tak dawno temu, pewna miła dziewczynka zamiast wysłać mi książki z konkursu, które u niej wygrałam, wysłała do mnie przez przypadek paczkę z #booktour "Szept lasu". Jak wysłała, to pomyślałam, że wezmę udział w tej zabawie, tym bardziej, że miałam być pierwsza, do której książka trafi. A książkę widziałam wielokrotnie na IG i byłam jej ciekawa. I wiecie co? To była jedna z lepszych pomyłek, które wydarzyły się w moim życiu.


"Szept lasu" Marlena Joanna Sychowska - Book Tour

Najpiękniejsza dziewczyna w królestwie, zakochany książę i nieufny drwal — tę trójkę naznaczył los z pomocą magicznego lustra i mściwej wiedźmy.

Retelling najpiękniejszych bajek dzieciństwa w nowej, dojrzałej odsłonie z baśniowym klimatem wpasowuje się w obecny nurt young adult.

Eillen, jak każda dziewczyna w Amarat, wybiera się na doroczny Bal Najpiękniejszej organizowany przez króla Strahana. Drwal Jahter na zlecenie wiedżmy musi ukraść Diadem Najpiękniejszej przed wybiciem północy, zaś książę Cedric, rozdarty między ojcem a własnym sercem, poprzysięga, że uchroni swoją ukochaną przed okrutnym losem. Kiedy Lustro wybiera tegoroczną Najpiękniejszą, a z zamku znika coś więcej niż tylko korona, bohaterowie muszą zmierzyć się z przeznaczeniem.

"Szept lasu" Marlena Joanna Sychowska - Book Tour

To było tak dobre, że nawet nie wiem od czego zacząć. Może od pytania - kiedy kolejne spotkanie z bohaterami tej opowieści? Bo, to, że będzie kolejne jest pewne, ponieważ autorka ogłosiła już zapowiedź książki w swoich social mediach. Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na przeczytanie "Szeptu morza".

Wyobraźcie sobie, że pewna rudowłosa laska wyciągnęła z szafy kultowe baśnie takie jak: "Piękna i Bestia" (w tym przypadku Najpiękniejsza), "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Królewna Śnieżka i Łowca" i stworzyła nowy świat, w którym umieściła niektóre sceny i postacie z owych baśni, które wszyscy bardzo dobrze znany. Bystry obserwator od razu dostrzeże inspirację, ale muszę Wam powiedzieć, że to była bardzo dobrze wykorzystana inspiracja. Jestem oczarowana tym co przeczytałam i już nie mogę doczekać się kolejnych książek autorki. Czytałam już różne książki pisane na podstawie kiedyś wydanych i znanych historii, ale tu autorce należą się ogromne brawa.

"Szept lasu" Marlena Joanna Sychowska - Book Tour

Historia mimo tego, że inspirowana innymi, jest świetnie przemyślana. Wszystko się trzyma kupy, a żadnego bohatera bym nie wymieniła czy nie wyrzuciła. Co prawda trochę szkoda mi Eillen ( dowiecie się czemu na końcu książki), ale mam nadzieję, że Marlena naprawi, to co zrobiła i nasi bohaterowie przeżyją jeszcze fascynujące przygody. Autorka zapowiedziała, że w drugiej części będą wątki z "Małej syrenki" i "Królowej łabędzi", a że ja uwielbiam wszelkiego rodzaju książki, których akcja dzieje się na morzu, to już nie mogę doczekać się przyszłej zimy. 

"Szept lasu" Marlena Joanna Sychowska - Book Tour

Jeśli kochacie magię, baśnie, świat fantasy, w którym żyje czarownica, przystojny książę, piękna (prawie królewna), drwal i król, który w rzeczywistości jest bestią i lubicie trzymać kciuki, by dobro zwyciężyło, to "Szept lasu" jest idealną propozycją dla Was.

Jak wiecie, ja nie polecam kiepskich książek i jeśli coś mi nie pasuje, to piszę. Tu nie mam się do czego przyczepić. Było bajkowo i magicznie.


Za możliwość wzięcia udziału w Book Tour dziękuję autorce i Karolinie z profilu @livrocat.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)