sobota, 27 sierpnia 2022

"The Legacy" Julia Brylewska - recenzja

"The legacy" Julia Brylewska - recenzja

Nie jest trudno zrobić komuś krzywdę. Problemem jest, gdy trzeba go przeprosić i sprawić, by zapomniał i wybaczył. Fallon Helling nie umiała ani zapomnieć, ani wybaczyć. Gdy w jej życiu ponownie pojawił się członek rodziny, która wyrządziła jej krzywdę, dziewczyna była pewna, że nie zgodzi się na żadne układy. Niestety sytuacja finansowa zmusiła ją do ponownego wejścia do świata Emersonów. Miało być tylko 3 miesiące, a później będzie mogła zapomnieć. Czy aby na pewno?" The Legacy" to nowa książka Julii Brylewskiej, którą koniecznie musicie przeczytać. 


"The Legacy" Julia Brylewska - recenzja

Jednotomowa historia autorki bestsellerowych serii "Inferno" i "Gods of Law"!

Fallon Helling po śmierci rodziców musiała dorosnąć znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. Dziewczyna żyje z dnia na dzień, pracując w małej cukierni niedaleko serca nowojorskiego Brooklynu, aby zapewnić młodszemu bratu wszystko, czego ona nigdy nie miała.

Jednocześnie Fallon próbuje zapomnieć o rodzinie Emersonów, choć wielki budynek w centrum miasta, na którym widnieje ich nazwisko, wcale w tym nie pomaga. Rana, jaką pozostawił na jej sercu młodszy z braci Emersonów, wciąż się nie zagoiła.

Gdy nagle w życiu Fallon ponownie pojawia się starszy z braci – Christian – i składa jej niezmiernie kuszącą propozycję, dziewczyna staje przed wyborem. Właśnie dostała szansę, aby zemścić się na ukochanym z przeszłości i zdobyć pieniądze, których teraz bardzo potrzebuje. W zamian musi jedynie udawać narzeczoną mężczyzny, od którego najrozsądniej byłoby trzymać się z daleka.

Fallon i Christian niebawem przekonają się, jak cienka jest granica pomiędzy nienawiścią a pożądaniem.

"The Legacy" Julia Brylewska - recenzja

Nie znałam wcześniej twórczości Julii, ale jej książki poleciła mi koleżanka. Czy jestem zadowolona z lektury? Myślę, że z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak. Autorka ma przyjemny styl pisania, a historia, którą wymyśliła wciąga od pierwszej strony i nie pozwala na to, by ją odłożyć.

W książce znalazłam rodzinne intrygi, złamane serca, miłość i nienawiść. Choć podejrzewałam, że historia ta będzie miała szczęśliwe zakończenie, to i tak z zapartym tchem kibicowałam Fallon oraz Christianowi. Bo oni wbrew pozorom od samego początku tworzyli zgrany i dobrze dobrany duet. Christian wiele skorzystał na tej znajomości. Otworzył się i zrozumiał wiele kwestii. A Fallon? Myślę, że ona również dużo nauczyła się od Christiana i w końcu po wielu latach mogła powiedzieć, że jest szczęśliwa. Oczywiście jak to w takich historiach bywa, nie raz, nie dwa, nad ich związkiem pojawiły się czarne chmury i padał deszcz. Ale było widać, że oboje czują się dobrze w swoim towarzystwie i zaczyna łączyć ich więcej niż tylko nienawiść i układ, który zawarli.

"The Legacy" Julia Brylewska - recenzja

Julia Brylewska pokazała w dość brutalny sposób, jak niektóre relacje w rodzinie mogą wpłynąć niekorzystnie na jej członków. Kłamstwa i intrygi w rodzinie Emersonów były na porządku dziennym. Im bardziej zagłębiałam się w tekst, tym więcej rozumiałam. To bardzo nieszczęśliwa rodzina, w której dla ojca Christiana liczyło się przede wszystkim to, co ludzie powiedzą. Nie liczyło się to, że ktoś jest dobrym człowiekiem. Wiele jest takich rodzin, w których seniorzy podejmują decyzję za swoje dzieci, tym samym narzucając im swoją wolę. Tak było i w przypadku braci Emerson. Jeden uległ ojcu i się podporządkował. Czy drugi będzie miał odwagę mu się sprzeciwić?

I ostatnie, najważniejsze pytanie - czy miłość w tej historii zwycięży? 

"The Legacy" Julia Brylewska - recenzja

Myślę, że już wiecie, ale i tak namawiam Was gorąco do przeczytania książki. Mi się ta historia podobała. Śmiało mogę nazwać ją idealną odskocznią od dnia codziennego i przyjemną historią miłosną, którą przeczytałam w dwa wieczory. Lubię takie książki i takie zaliczenia. Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Niezwykłe.
 

10 komentarzy:

 1. Tak sobie myślę, że czasami, w pewnych przypadkach, większą krzywdę robię ci, którzy nie potrafią wybaczyć, niż ci, którzy ich skrzywdzili. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 2. przyznam, że też nie znałam wczesniej twórczości tej autorki, a szkoda zapowiada się spoko
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli pozwala się oderwać od dnia codziennego to nic tylko brać się za lekturę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś wydaje mi się że jest to idealna propozcyja dla mnie. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zawsze relacje w rodzinie są kryształowe, dobrze, że autorka to pokazała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiałam się nad jej zamówieniem, ale ostatecznie zrezygnowałam. Chyba jednak zamówię :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie historie to ja bardzo lubię w książkach, a że nie miałam jeszcze okazji poznać twórczości tej autorki, to chętnie to zmienię, zaczynając właśnie od tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Intrygi zawsze ciekawe. Chętnie poznam tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czuję, że będzie mi się podobać. Rozejrzę się za tą książką

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdybym tylko miała więcej czasu na czytanie.. :D Muszę przyznać że fabuła mnie zaciekawiła, dlatego zapisze sobie tytuł, może kiedyś uda mi się po nią sięgnąć. ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)