poniedziałek, 20 lutego 2023

"Król Kier" Ludka Skrzydlewska - recenzja

 "Król Kier" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Ludka Skrzydlewska jest jedną z moich ulubionych polskich autorek literatury kobiecej. Szczególnie podoba mi się jej seria Królowie Vegas. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Editio Red miałam przyjemność przeczytać wszystkie powieści z tej serii a czwartą z nich jest "Król Kier", o której chciałabym Wam opowiedzieć.


Przez lata żył jedynie pragnieniem zemsty. Teraz nie wie, czy zdoła jej dokonać

Kiedy Persia Grant, skromna krupierka z Las Vegas, spędza kilka upojnych godzin w pokoju hotelowym z tajemniczym nieznajomym, nawet nie przypuszcza, jak bardzo ta przygoda zmieni jej życie. Choć ma być jednorazowa, przyniesie o wiele poważniejsze konsekwencje, niż jej się wydaje.

Tymczasem na ulicach Vegas postrach wśród przestępców sieje tajemniczy Król Kier. Zamaskowany, nieuchwytny i groźny, niczym mściciel z horrorów. Kiedy tych dwoje przypadkowo się spotyka, ich życie wywraca się do góry nogami. Jedno porwanie sprawia, że losy Persii i Króla Kier nieodwracalnie się ze sobą splatają. I chociaż dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jej porywacz to niebezpieczny człowiek i powinna go nienawidzić, jest dokładnie odwrotnie. Napięcie erotyczne między obojgiem staje się coraz bardziej wyczuwalne…

Jaki jest prawdziwy cel Króla Kier? I czy zwykła pracownica kasyna może odegrać jakąś rolę w jego osiągnięciu?

"Król Kier" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Chciałabym napisać, że wspólną cechą wszystkich powieści serii Królowie Vegas jest to, że bohaterowie poprzednich pojawiają się w kolejnych. Nie jest tak do końca, ponieważ w części trzeciej Ludka Skrzydlewska złamała tą regułę. Ale już w czwartej wróciła do tego i w "Królu Kier" spotkałam dobrze znanych i lubianych bohaterów z poprzednich książek. Tym razem mamy do czynienia z tajemniczym i zamaskowanym mężczyzną, który niczym Batman w Gotham City sieje postrach na ulicach Las Vegas. I dokładnie tak jak człowiek nietoperz walczy ze złem i pomaga policji chwytać złoczyńców. Oklepane? Absolutnie nie. Bardzo mnie ta postać zaintrygowała, tym bardziej, że pojawiła się już w poprzedniej części i byłam bardzo ciekawa czy Ludka Skrzydlewska rozwinie wątek tego bohatera.

Oczywiście każdy z nas wie, że ta seria to romanse, więc musi być również postać kobieca. A jest nią Persia Grant, krupierka z Enigmy. To właśnie tam kobieta poznaje tajemniczego Reigna, z którym spędza noc. Noc, która zmieni jej życie na zawsze. Oczywiście kobieta nie zamierza chwalić się mężczyźnie tym, co odkryła. Zresztą nawet nie zdąży, bo zostaje uprowadzona ze swojego mieszkania. Kim jest jej porywacz i czego od niej żąda? i co z tym wszystkim wspólnego ma Król Kier?

"Król Kier" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Książka jest ciekawa, a jej akcja dynamiczna i pełna niespodziewanych zwrotów. Zresztą akcja książki dzieje się w Las Vegas, a po pierwsze to miasto nigdy nie śpi, po drugie nie można powiedzieć, że jest tam nudno. Zresztą kto z nas nie lubi książek o superbohaterach i damach w opresji?

Lubię tą serię, tak jak i inne książki Ludki Skrzydlewskiej. Nigdy się przy nich nie nudzę i za każdym razem, gdy książka się kończy, mam nadzieję, że niedługo będę mogła przeczytać kolejną. Tym razem mam nadzieję, że to nie koniec serii Królowie Vegas, ponieważ bardzo mi się ona podoba i wiem, że autorka ma jeszcze milion pomysłów w głowie, tylko pytanie czy na te książki czy może na coś innego?

"Król Kier" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Zachęcam Was do czytania serii w kolejności tak byście dobrze wszystko zrozumieli, ponieważ wydarzenia w nich opisane ułożone są chronologicznie, a bohaterowie się powtarzają, więc lepiej sobie nie spoilerować.


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Editio Red.6 komentarzy:

 1. To zawsze miło, gdy w kolejnych częściach dodatkowo można poznać losy postaci poznanych w poprzednich tomach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie, jeszcze nie miałam okazji czytać nic tej autorki, więc chętnie spróbuję

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio nie mam ochoty czytać takich książek, więc ich nie zamawiam. Wkręciłam się w kryminały i thrillery.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam 3 książki tej autorki, tak mi się ciągły i mnie mogłam się w nie "wgryźć", że odpuściłam zamawianie kolejnych

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam jeszcze okazji czytać książek tej autorki także muszę nadrobić dyedblonde.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie moja tematyka, ja wkręcam się bardzo w thrillery i kryminały. Ale moja bratowa lubi takie klimaty i wydaję mi się, że widziałam u niej na półce tą książkę lub z tej serii właśnie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)