poniedziałek, 20 lutego 2023

"Legenda" Stephanie Garber - recenzja

"Legenda" Stephanie Garnier - recenzja


"Nagle przywarł do jej ust. Smakował jak groteskowe koszmary i skradzione sny, jak skrzydła upadłych aniołów i świeży blask księżycowy wypijany wprost z butelki. (...) Taki pocałunek mógłby trwać wieczność. Warto byłoby oddać za niego życie."


"Legenda" Stephanie Garber

"Legenda" Stephanie Garnier - recenzja

Po tym, jak pochłonął ją magiczny świat Caravalu, Donatelli Dragnie wreszcie udało się uciec od ojca i ocalić siostrę, Scarlett, od zaaranżowanego małżeństwa, skazanego na porażkę. Dziewczęta powinny świętować, jednak Tella jeszcze nie zyskała wolności. W desperacji dobiła targu z tajemniczym przestępcą, któremu winna jest coś, czego nikt jeszcze nie zdobył: prawdziwe imię Legendy, Mistrza Caravalu.

Szansę na odkrycie jego prawdziwej tożsamości ma tylko ten, kto zwycięży w legendarnej grze. Tella po raz kolejny staje w szranki, podążając ścieżką, która prowadzi ją ku następcy tronu o morderczych skłonnościach, nieszczęśliwej miłości i sieci tajemnic, dotyczących między innymi… jej siostry. Udział w Caravalu zawsze wymagał odwagi, sprytu i poświęceń. Teraz przed Tellą stoi jeszcze większe wyzwanie. Jeżeli nie dotrzyma umowy i nie dostarczy imienia Legendy, straci wszystko, co drogie jej sercu, a może nawet i własne życie. Jeśli jednak wygra, Legenda i Caraval zostaną zniszczeni na zawsze.

Witajcie na Caravalu… GRA SIĘ JUŻ ZACZĘŁA!

"Legenda" Stephanie Garber - recenzja

Zupełnie inna, ale wcale nie mniej inspirująca i wciągająca historia. Taka właśnie jest książka "Legenda" kolejny tom dobrze znanej i lubianej serii "Caraval". Jeśli myśleliście, że wraz z zwycięstwem Scarlett gra się skończyła, to jesteście w błędzie. Ona dopiero się rozpoczęła, a stawką jest nie tyle życie, co poznanie imienia Mistrza Caravalu. Muszę przyznać, że autorka mnie zaskoczyła. Zupełnie się nie spodziewałam, że to akurat będzie ta osoba. Czy jestem zadowolona? I tak i nie. Dlatego, że osoba będąca Legendą pokazała swoje prawdziwe oblicze. Wszystkich oszukała, by zdobyć to czego pragnie. A najbardziej oszukana czuła się Tella, która jest główną bohaterką tej książki. To właśnie jej przyszło zagrać w grę, wielokrotnie otrzeć się o śmierć i doświadczyć tego czym jest strach, smutek, miłość i złamane serce.

Jestem fanką fantastycznych powieści młodzieżowych. Tella ma 16 lat, a mimo tego, nie mam wrażenia, że czytanie książek o nastolatkach nie jest odpowiednie dla osób w moim wieku. Każdy czyta, to co lubi, a we mnie aż się gotowało, gdy czytałam jakim próbom została poddana ta młoda dziewczyna. Wszystko w imię miłości, by finalnie poczuć w sercu pustkę i ból, jakiego może doznać tylko osoba, która utraciła miłość. Nie pozostaje mi nic innego, jak natychmiast zabrać się za czytanie kolejnej i ostatniej części trylogii. Wiem już po epilogu, że to będzie decydujące starcie i skrycie liczę na to, że w końcu wszystko się ułoży, bo zarówno Scarlett i Tella po latach życia na uwięzi, w końcu znajdą prawdziwe szczęcie.

"Legenda" Stephanie Garber - recenzja

Dla kogo jest ta seria? Myślę, że przede wszystkim dla nastolatków, którzy kochają książki YA fantasy i lubią czytać o magicznych rozgrywkach. Lubią też mocne i wyraziste postacie. I przede wszystkim pragną, by czytana lektura wciągnęła ich bez reszty, a magiczny świat oczarował. Choć naście lat mam już dawno za sobą, to i tak jestem zauroczona historią magicznej rozgrywki, którą wymyśliła Stephanie Garnier. Ma dziewczyna talent i to ogromny.


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Poradni K.
 

6 komentarzy:

 1. W takim razie jestem bardzo ciekawa kim okaże się ta tajemnicza postać i chętnie skuszę się na ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusi mnie ta trylogia, myslę, że w końcu wpadnie w moje ręce i będę mogła się nią rozkoszować.

  OdpowiedzUsuń
 3. przyznam że nie sięgam po ksiązki dla młodziezy, ale może ta wpadłaby mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam takich książek i chociaż lubię Twoje polecajki bo często trafiają w mój gust, tym razem się nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście nie czytam tego typu książek, bo to nie mój gatunek, ale mam kogoś, kto uwielbia więc podeślę tej osobie Twój wpis. Może się zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam kogoś kto lubi taką tematykę, ja osobiście nie czytam takich książek. Lubię Twoje polecajki, bo znajdujesz wiele propozycji pasujących albo dla mnie alb właśnie dla kogoś kogo znam. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)