poniedziałek, 1 maja 2023

"Ta, która przeżyła" Lisa Jackson - recenzja

"Ta, która przeżyła" Lisa Jackson - recenzja

Lisa Jackson - mówi Wam coś to nazwisko? A powinno. Po rewelacyjnej "Paranoi" nie mogłam sobie odmówić przeczytania "Tej, która przeżyła". Tak jak i przy poprzedniej książce autorki, gorąco Wam ją polecam. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.


"Ta, która przeżyła" Lisa Jackson - recenzja

Z tego co zauważyłam po przeczytaniu dwóch książek Lisy Jackson, to specjalizuje się ona w historiach z tajemnicą w tle. Mimo tego, że od jednej i drugiej tragedii z obu książek, minęło już wiele lat, to bohaterowie na powrót zostają uwikłani w coś, co niszczy ich życie. Powiem więcej... na powrót w ich serca wkrada się strach. Choć w przypadku Kary ten strach nigdy jej nie opuścił. Teraz, gdy na wolność po dwudziestu latach odsiadki wychodzi jej brat, koszmar sprzed lat powraca. A najgorsze jest to, że na powrót przybiera ludzką postać i pragnie zemsty... Choć policji wydaje się wszystko oczywiste, to od razu widać, że w sprawie zabójstwa rodziców Kary i jej rodzeństwa jest sporo luk. Nie rozumiem jak brat dziewczyny mógł zostać skazany, skoro nie było praktycznie żadnych dowodów świadczących o jego winie. Ale tak się stało. Po 20 latach wyszedł na wolność i cały koszmar powraca... Czy to on wymorodował swoją rodzinę?


Powiedzieć, że ta książka jest dobra, to jak nie powiedzieć nic. Czyta się ją błyskawicznie, choć ma prawie 500 stron. W przypadku tak grubych kryminałów/thrillerów czasami mam wrażenie, że możnaby było je odrobinkę skrócić. W tym przypadku nie zmieniła bym nawet jednego zdania. Misternie uknuta intryga i coraz to nowi bohaterowie mający coś na sumieniu - to wszystko składa się na trzymającą w napięciu książkę z tajemnicą, której źródła trzeba szukać we wspomnieniach ulokowanych dwadzieścia lat wstecz. Kara musi wrócić do rodzinnego domu i przypomnieć sobie, co takiego się tam naprawdę wydarzyło...

Jeśli lubicie misternie uknute intrygi, w których do samego końca nie wiadomo, kto jest tym złym, a kto dobrym i lubicie gdy koszmar sprzed lat powraca, to jestem przekonana o tym, że książki Lisy Jackson będą się Wam podobały. Autorka genialnie prowadzi narrację, a obok jej bohaterów nie można przejść obojętnie. Tym bardziej, że każdy z nich ma jakąś tajemnicę i wyraźnie ma również coś na sumieniu.

"Ta, która przeżyła" Lisa Jackson - recenzja

Kto jest mordercą? Ja już wiem i zupełnie się tego nie spodziewałam, ani tej osoby nie podejrzewałam. To było genialne.

A już niedługo "Kłamca, kłamca". Co tym razem przygotuje dla nas autorka? Myślę, że będzie nie mniej interesująco.


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Skarpa Warszawska.
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)