poniedziałek, 17 lipca 2023

"Antonio Venturi" Karolina Wilczęga


Mafia? Przyznam się szczerze, że całkiem niedawno miałam dość tej tematyki i sięgałam po inne książki. Ale coś się zmieniło i znowu postanowiłam wkroczyć do mrocznego świata gangsterów i mafiosów. Czy wyszło mi to na dobre? Czy wkroczyłam tylko na chwilę? A może teraz częściej będę sięgać po książki z wątkiem mafijnym? 📚 "Antonio Venturi" to książka, którą kupiłam sobie sama i jest moim ostatnim książkowym zakupem. Czemu to podkreślam? Otóż wiele osób nie wierzy, że jeśli książkę dostało się od wydawnictwa, to może ona naprawdę się podobać. Tu nie będzie tego problemu, ponieważ nikt mi jej nie dał. Teraz pewnie jesteście ciekawi czy Karolina Wilczęga umie pisać tak, by chciało się sięgnąć po kolejną jej książkę. Otóż potrafi. Może czegoś innego się po tej historii spodziewałam, ale każdy z nas gdyby pisał książkę, miałby na nią swój pomysł. I Karolina taki pomysł miała, którym mnie zaciekawiła. W tej opowieści chodzi głównie o miłość. Miłość, która rodzi się między bohaterami, a my czytelnicy jesteśmy jej świadkami. Musicie jednak wiedzieć, że Karolina nie zaserwowała finalnie happy endu i tym samym skłoniła mnie do sięgnięcia po "Odkupienie Venturi", która ukazała się już nie w wydawnictwie Niezwykłym, a w jej nowym wydawnictwie Wilczęga. Ale zanim opowiem Wam o drugiej części to chciałabym jeszcze skupić się na pierwszej.


Jest to historia, w której zły mafiozo okazuje się rodzinnym i uczuciowym mężczyzną. Antonio Venturi pragnie dobra swojego dziecka i chciałby znaleźć mu markę. A Wiktoria, siostra mężczyzny, który go okradł okazuje się być ideaoną kandydatką. Sprawa jest prosta. Igor oddaje swoją siostrę jako zapłatę za długi. Czy w XXI wieku w cywilizowanej Europie można sobie od tak kogoś komuś oddać? Wydaje się to nieprawdopodobne. Ale Venturi ma to za nic. Dają, to wziął. Szczególnie, że Wiktoria jest piękna i szalenie go pociąga.


A potem jest już z górki. Do czasu gdy wychodzi na jaw pewnien brudny sekret ojca Antonio. Sekret, który zamierza pokrzyżować jego plany i zabrać mu to co kocha.


Wciągająca, interesująca i naprawdę godna przeczytania. Może od teraz nie będę czytać wszystkich książek mafijnych dostępnych na rynku wydawniczym, ale po drugą część z chęcią sięgnę.

Czy tym razem miłość zwycięży? Zabieram się za czytanie drugiej części i mam właśnie taką nadzieję...
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)