niedziela, 27 sierpnia 2023

"Powrót wroga" Weronika Tomala - recenzja

"Powrót wroga" Weronika Tomala - recenzja

Gdybym miała wybrać jedną spośród książek Weroniki Tomali, która najbardziej mi się podobała, to byłby to "Powrót wroga" czyli drugi tom Niebezpiecznej miłości. Pełna niespodzianek i ciemnych zakamarków, do których wbrew sobie zostają wciągnięci bohaterowie. W tej książce nic nie jest oczywiste, dlatego koniecznie musicie ją przeczytać.


"Powrót wroga" Weronika Tomala - recenzja

Co byście zrobili, gdybyście podczas śnieżycy spotkali na przystanku rodzącą kobietę? Kobietę, która cierpiąc krzyczy, że nie chce jechać do najbliższego szpitala, bo ON zabije ją i jej dziecko. Patowa sytuacja. A do tego dziecko nieubłaganie pcha się na świat i nie ma zamiaru czekać. Czy poród obcej kobiety potrafi zmiękczyć zimne serce capo? Kim jest Gulia i kogo tak bardzo się boi, że woli umrzeć, niż trafić w JEGO ręce?

"Powrót wroga" Weronika Tomala - recenzja

Ta historia rozbiła moje serce 💔 na tysiąc drobnych kawałków, po czym pomalutku złożyła je w całość od nowa. Czytaniu towarzyszyły mi niesamowite emocje. A wręcz cała gama emocji, począwszy od zaciekawienia, kończąc na przerażeniu i strachu. Weronika zafundowała mi przejażdżkę górską kolejką, do której niby nie byłam zmuszona wsiąść, ale momentami chciałam z niej uciec. Chciałam odpocząć od natłoku myśli i czytać dalej, ale nie było mi to dane, więc czytałam aż nie skończyłam, choć bałam się, że moje serce tego nie wytrzyma. Co to była za historia!!!! Gdy o niej pomyślę, to dalej mam ciarki na plecach. Z czystym sumieniem mogę napisać, że to było dobre, choć nie obyło się bez łez oraz bólu głowy.

"Powrót wroga" Weronika Tomala - recenzja

Czytając "Powrót wroga" na nowo rozkochałam się w mafijnych romansach, choć już od jakiegoś czasu nie sięgałam po ten gatunek literacki. Historia Gulii, Eleny i Franco jest trudna, bolesna i pełna bólu oraz cierpienia bohaterów. Myślę, że to najbardziej dająca się czytelnikowi w kość opowieść, która wyszła spod pióra Weroniki Tomali. Ale jest w tak cudowny sposób opisana, że nie można się od niej oderwać nawet na kilka chwil, mimo tego, że głównie doświadczałam niegatywnych emocji dotyczących trudnych życiowych decyzji bohaterów. Czemu? Myślę, że każda osoba, która sięgnie po "Powrót wroga" będzie miała takie samo zdanie. Tu nie trzeba nic tłumaczyć, za to trzeba doświadczyć. I do tego Was właśnie zachęcam.

"Powrót wroga" Weronika Tomala - recenzja

Weronika Tomala to znana i lubiana polska pisarka powieści obyczajowych z wątkiem miłosnym. Niebezpieczna miłość to jej nowa seria mafijna, krytej pierwszy tom nosi tytuł "Contadina". Recenzję książki możecie przeczytać u mnie na blogu. Obie powieści ukazały się nakładem wydawnictwa Pascal. Już nie mogę się doczekać kolejnej książki Weroniki i jestem pewna, że będzie równie udana, co pozostałe. 


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Pascal. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)