poniedziałek, 29 stycznia 2024

"Untangle me. Prawda o Yarrow" Ludka Skrzydlewska

 

"Untangle me" Ludka Skrzydlewska

Lubicie książki new adult? Choć młodzieńcze lata mam już dawno za sobą, to lubię od czasu do czasu przeczytać sobie książki z tego gatunku. Moje ulubione? Mam ich kilka i w tej recenzji chciałabym Wam opowiedzieć o jednej z nich, a jest nią "Untangle me" czyli druga część Prawdy o Yarrow.


"Untangle me. Prawda o Yarrow" Ludka Skrzydlewska

"Untangle me" to druga część książki "Unbreak me" autorstwa Ludki Skrzydlewskiej. Ludkę lubię w każdym wykonaniu, nie ważne czy to romans sensacyjny, czy komedia miłosna. Ale pierwszy raz miałam przyjemność przeczytać jej wykonanie new adult. Niestety w natłoku myśli, przegapiłam gdzieś część pierwszą i zaczęłam czytać od końca, lecz bez problemu zorientowałam się w fabule i wszystko przebiegło sprawnie, choć nie ukrywam, że bardzo nie lubię rozbijać serii i czytać pojedyńczych tomów. Chyba, że przeczytałam pierwszy i mi się nie podobał, to wtedy po drugi nie sięgam. Ale tu pomyłkowo zamówiłam drugi i w sumie się cieszę, że się tak stało, ponieważ pewnie nie poznałabym tej historii.   

Czego możecie spodziewać się w tej książce?  Dużo pozytywnej energii w niej znajdziecie, ale i codziennych problemów młodych ludzi z Yarrow. Główni bohaterowie książki od razu skradli moje serce i wiedziałam od początku, że będzie z nich świetna para. Nie przypuszczałam jednak, że ich demony przeszłości wyjdą w ukrycia i zaczną mieszać w życiu tej sympatycznej dwójki. Ale z drugiej strony u Ludki zawsze coś się dzieje i nigdy nie ma nudy. Nie może być też zbyt cukierkowo, bo po takie książki bym nie sięgała. A nawet jeśli trafię akurat na komedię milosną, to Ludka zawsze dorzuci w bonusie jakąś tragedię, więc cukrem mi się ulewać nie będzie.  

"Untangle me. Prawda o Yarrow" Ludka Skrzydlewska

"Untangle me. Prawda o Yarrow" Ludka Skrzydlewska

Jeśli lubicie dobrze wykreowane postacie i historie new adult opowiadające o perypetiach młodych dorosłych, seria Prawda o Yarrow na pewno Wam się spodoba. Oprócz ciekawie opowiedzianych historii miłosnych, znajdziecie w obu książkach motyw gwałtu i przemocy seksualnej. Podoba mi się, że akurat taki temat Ludka wybrała jako tło do obu książek, dzięki czemu nie jest to tylko opowiastka o miłości, a historia pokazująca, że oprawcą może być nawet rówieśnik z tej samej szkoły. A posiadanie bogatych rodziców nie daje mu przywilejów i nie można dać się zastraszyć, bo prędzej czy później znowu zrobi komuś krzywdę.

"Untangle me. Prawda o Yarrow" Ludka Skrzydlewska

"Untangle me. Prawda o Yarrow" Ludka Skrzydlewska

Książka podobała mi się bardzo i już nie mogę się doczekać kolejnych new adult w wykonaniu Ludki. A tym czasem czekam na dobrą sensację z wątkiem miłosnym od tej autorki. Takie książki połykam ze smakiem jak ulubioną bezę z owocami z naszej tłuszczańskiej cukierni 🍰🍩🍥


Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Editio Red.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)